Naše vize

Vytváříme místo pro svobodný a šťastný život ve společnosti sobě podobných lidí uprostřed zeleně a v souladu s přírodou.

Martincův Mlýn vnímáme jako místo pro ...
... společný život.

Vytváříme místo, kde bude fungovat vzájemná pomoc a spolupráce mezi obyvateli. Ať už půjde o vzájemné hlídání a vzdělávání dětí, společné vaření či trávení volného času. Důležitá je pro nás také spolupráce na udržování prostředí a okolí bydlení v co nejlepším stavu.

... tvoření a společné podnikání.

Chceme, aby byl Mlýn prostorem pro realizaci našich nápadů. Jsme otevřeni novým aktivitám a vzájemně si ochotně pomůžeme při jejich realizaci. Může jít o nový plán, jak dopomoci Mlýnu k energetické a ekonomické soběstačnosti nebo třeba o organizaci kurzu cvičení jógy v přírodě.

--- sdílení.

Plánujeme společné užívání všeho, co bude dávat smysl. Ať už to budou auta, kola, elektrospotřebiče, dětské hračky či domácí mazlíčci. Navzájem si vypomůžeme a snížíme tak naše náklady spojené nejen s bydlením. Ve společných prostorách umožníme svobodné vzdělávání dětem ze mlýna i okolí.

... bydlení v souladu s přírodou.

Martincův Mlýn stojí uprostřed zeleně a okolní lesy i louky poskytují jak možnost odpočinku, tak obživy.  V blízkosti Mlýna budeme chovat domácí zvířata, která nás budou zásobit vejci, mlékem a medem, z nichž chceme vyrábět vlastní bio potraviny. Na společné zahradě pak budeme pěstovat zeleninu a ovoce. 

... vzdělávání sebe i jiných.

V prostorách velkých sálů na Mlýně naplníme původní účel budovy jako vzdělávacího zařízení. Chceme v nich provozovat dětskou skupinu a svobodnou školu pro děti nejen ze mlýna. Umožníme sdílení s předávání zkušenosti v oblastech života, které nás zajímají pořádáním akcí , na které pozveme organizátory a lektory na mlýn. 

... společnou výchovu dětí.

Budeme provozovat dětskou skupinu a postupně i svobodnou školu . Zjednodušíme rodičům logistiku okolo dětí a zároveň umožnit dětem svobodně se rozvíjet v kolektivu a navazovat přátelství v rámci okolí. Věříme, že se nám  tak podaří u dětí vybudovat vztah k přírodě a zvířatům a také je seznámit s řemesly a péčí o chovná zvířata.

... aktivní odpočinek.

Okolí Mlýna poskytuje spoustu možností pro krásné vycházky, jízdu na kole, rybaření a rekreaci na nedaleké přehradě. Někoho bude bavit práce na zahradě. A kdo nebude chtít být aktivní, může odpočívat na čerstvém vzduchu a kochat se pohledem do zeleně.

... společné setkávání.

Těšíme se, až si budou moci obyvatelé Mlýna a jeho okolí spolu se svými přáteli jen tak posedět u piva, opéct špekáčky nebo si zahrát deskové hry. Nejen v rámci školy budeme pro rodiny s dětmi organizovat nejrůznější akce a zvát i sousedy z okolí.

... udržitelný styl života.

Máme kladný vztah k přírodě a je pro nás důležitá ekologická udržitelnost. Chceme také snižovat náklady na energie prostřednictvím topení peletami a fotovoltaiky, čímž bychom chtěli dosáhnout energetické nezávislosti.

Poslechněte si naši vizi na YouTube

Něco víc o nás

Devět století svobody na Martincově Mlýně

Po pěti generacích se spojily dvě rodové větve potomků a pokračovatelů mlynářského rodu Martinců, aby navázaly na svobodný a soběstačný způsob života s souladu s přírodou. Chceme našim dětem předat moderní verzi Mlýna, krásného místa pro šťastný život dalších generací Martincova rodu. Na Mlýně si můžete splnit sen o svobodném životě a svobodném vzdělávání a výchově dětí ve společnosti stejně smýšlejících lidí.

Průkopník cohousingu v ČR

Cohousingem se nazývá způsob komunitního, družstevního a sdíleného bydlení, který již desítky let funguje v USA a západní Evropě. V ČR zatím kromě několika ekofarem a lokalit sdíleného bydlení colivingového typu žádný cohousingový projekt nefunguje. Coliving se od cohousingu liší tím, že spolubydlící mají kromě své ložnice pouze sdílenou kuchyň a společný obytný prostor. U nás si tento způsob bydlení můžete vyzkoušet ve 4. patře Mlýna.

30 let zkušeností v realitách

Využíváme 30 let zkušeností v realitách a 12 let fungování bytového družstva ve Zlíně. Na rozdíl od dnešních developerských projektů sloužících k uložení peněz však vytváříme bydlení pro sebe a vybíráme si sousedy. Investorům se nebráníme a výnos jim zajistíme bez starostí prostřednictvím správy bytovým družstvem. Připravujeme možnost mikroinvestic do Mlýna včetně kryptoměn. Již brzy budete moci do mlýna investovat na http://www.investown.cz

Adresa:

Pozlovice 540 | PSČ 763 26

Email:

info@martincuvmlyn.cz