Nejčastější dotazy

Věříme, že družstevní vlastnictví má oproti osobnímu hned několik výhod. Více k důvodům volby družstva ZDE ve vlastní sekci.

Pojem cohousing je podrobně vysvětlen ZDE. Na rozdíl od colivingu má každá jednotka svůj kuchyňský kout a obytný prostor, obyvatel může a nemusí sdílet společnou kuchyň a společný obytný prostor s ostatními. 

Colivingem se označuje společné bydlení v jednom domě nebo bytě, kde má každý obyvatel se svými rodinnými příslušníky svoji ložnici, ale kuchyň a obytný prostor jsou pouze společné a sdílené všemi obyvateli. Je to typické pro bydlení studentů a singles, protože představuje nejlevnější způsobem bydlení výměnou za menší komfort a soukromí. Tyto nevýhody odstraňuje cohousing viz ZDE.

Pokoje bez kuchyně mají 20 m2 a apartmány s kuchyní 30 m2. Byty s dispozicí 1+kk s kuchyní mají plochu 23 až 35 m2 a byty s dispozicí 2+kk pak 40 až 50 m2. Pro větší rodiny umíme spojit menší byty až do velikosti 4+kk a plochy 84 m2

Rekonstrukce končí v zimě 2023 a poté bude možné se do Mlýna nastěhovat – předpokládáme na jaře roku 2024. Svůj zájem o pronájem nám můžete zaslat už nyní prostřednictvím odkazu ZDE.

Ano, obyvatelé bytů budou mít s družstvem standardní nájemní smlouvu a evidenční list, aby si mohli zažádat o příspěvek na bydlení.

Obyvatele Mlýna nebudeme do ničeho nutit, kdo se bude chtít zapojit do společných aktivit, ten se zapojí, kdo ne, ten může bydlet na Mlýně jako ve standardním nájemním domě.

Plánujeme společné užívání všeho, co bude dávat smysl. Ať už to budou auta, kola, elektrospotřebiče, dětské hračky či domácí mazlíčci. Navzájem si vypomůžeme a snížíme tak naše náklady spojené nejen s bydlením.

Počet obyvatel Mlýna bude 28 až 40 trvale bydlících a 15 až 30 hostů a krátkodobě ubytovaných.

Nenašli jste odpovědi na své otázky výše? Kontaktujte nás, rádi se s Vámi spojíme a poskytneme potřebné informace.
Adresa:

Pozlovice 540 | PSČ 763 26

Email:

info@martincuvmlyn.cz